Cykloturistika na Třeboňsku

Cykloturistika neodmyslytelně patří ke zdejší rovinaté krajině. Třeboňsko je ideální pro rodinné cyklovýlety s dětmi a pro seniory. Oblastí prochází mnoho dobře značených naučných stezek včetně dálkových cyklotras.

Nejen v Třeboni, ale i v okolí můžete využít půjčovny kol

Východně od Třeboně je pro cyklisty vyznačena naučná stezka Okolo Třeboně. Stezka je 39 km dlouhá a názorně popisuje typické třeboňské prvky, ke kterým nepochybně patří rybníky a rybniční  soustavy, rašeliniště, lesní komplexy a mokré louky, včetně rostlinných a živočišných společenstev. Rovněž informuje o historickém vývoji oblasti.

Další cyklistickou naučnou stezkou na Třeboňsku je stezka Rožmberk, která seznamuje návštěvníky s historií a vývojem rybníkářství v Třeboňské oblasti. Na svých výletech bychom neměli opomenout ani stezku Pamětí Vitorazska vyprávějící o historii života v česko-rakouském pohraničí.

Greenway na Třeboňsku

Greenway Selského baroka Greenway Praha Vídeň. Základní okruh v délce 36 km prochází obcemi s nejkrásnějšími ukázkami selského baroka. Jsou to Veselí n.L. - Žíšov - Borkovice - Sviny - Mažice - Zálší - Klečaty - Komárov - Svinky - Vlastiboř - Záluží - Dráchov - Veselí n.L. 

zdroj: www.trebonsko.com

Ubytování pro děti

Naše ubytování v chaloupce je ideální pro všechny děti. Ty u nás najdou dětské potřeby a vybavení, na zahradě pak houpačky a další hračky.

 

Ubytování pro děti

Zábava na Třeboňsku

Lázeňské městečko Třeboň skýtá kromě rašeliných zábalů a ryb i několik míst, kde se můžete příjemně unavit

 

ubytování Třeboňsko
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím