Památky a muzea na Třeboňsku

Nejvýznamější památky najdete přímo Třeboni

Historické jádro města, které lemují  krásné měšťanské domy, bylo prohlášeno městskou památkovou rezervací.

Určitě navštivte překrásný třeboňský renesanční zámek a také augustiniánský klášter s gotickým kostelem Panny Marie Královny a sv. Jiljí.

Třeboň se pyšní neobvykle zachovalým městským opevněním s baštami a branami. Z gotických, renesančních a barokních domů na náměstí určitě nepřehlédněte Vratislavský dům, dům Štěpánka Netolického, dům U bílého koníčka a renesanční radnici s věží.

Ve středu náměstí Vás okouzlí barokní mariánský sloup a kašna. Rozhodně si nenechte ujít novogotickou hrobku významného rodu Schwarzenberků, která stojí ve stínu stromů kousek od břehu rybníka Svět.

Památky v okolí Třeboně

Za zhlédnutí stojí také zámek ve Stráži nad Nežárkou (v letech 1914 - 1930 zde žila jeho tehdejší majitelka, slavná operní pěvkyně, Ema Destinnová), zámek Jemčina, nebo augustiánský klášter v Borovanech.

Selské barkoko na Třeboňsku

Oblast doplňují vesničky se zachovalou lidovou architekturou, zejména ve svébytném stavebním slohu selského baroka.

Příznivce vojenské historie určitě potěší zbytky pevnůstek, tzv. řopíků (název odvozen od ŘOP = Ředitelství opevňovacích prací), které tvořily síť lehkého opevnění. Toto opevnění se začalo stavět podél našich hranic v roce 1936. Jeden z dochovaných vojenských bunkrů naleznete např. v Borovanech.

Milovníky technických památek nadchnou mosty, o které v Jižních Čechách a na Třeboňsku není nouze. Za zmínku stojí určitě pozdně barokní inundační mosty u Staré Hlíny, nebo železobetonový most v Halámkách.

zdroj: www.trebonsko.com
 

Ubytování pro děti

Naše ubytování v chaloupce je ideální pro všechny děti. Ty u nás najdou dětské potřeby a vybavení, na zahradě pak houpačky a další hračky.

 

Ubytování pro děti

Zábava na Třeboňsku

Lázeňské městečko Třeboň skýtá kromě rašeliných zábalů a ryb i několik míst, kde se můžete příjemně unavit

 

ubytování Třeboňsko
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím