Rybaření na Třeboňsku

Třeboňsko je ideální jak pro sportovní rybolov, tak i pro rekreační rybaření

Lovit rybky můžete na řekách Lužnice a Nežárka nebo na rybnících určených pro sportovní rybolov.

K rekreačnímu rybaření jsou pro rok 2011 určeny tyto rybníky: Staňkovský, Hejtman, Nový Kanclíř, Podtrubí pod Ponědražským rybníkem a Táborský (Knížecí).

Zájemce nemusí být nikde organizován ani vlastnit rybářský lístek. Potřebuje pouze "pověření k lovu ryb na udici", jež spolu s dalšími formalitami vyřídí přímo na místě nebo u prodejců pověření k lovu.

Pro každý rybník platí jiná pravidla provozování rekreačního rybaření. Rozdíly se týkají zejména prodeje pověření, pravidel lovu, způsobu nakládání s úlovky. Na některých prodejních místech zájemci mohou získat radu, zakoupit si návnady, případně zapůjčit si rybářské potřeby.

Co si můžete ulovit v Třeboňských rybnících?

Nejčastějšími úlovky na třeboňských rybnících jsou vyhlášení třeboňští kapři. Nutno připomenout, že Třeboňský kapr je mezinárodně chráněné označení původu. Dále je možné ulovit amury, štiky, candáty, sumce, cejny, plotice, líny, okouny, perlíny a v poslední době i boleny.

Rybníky určené k rekreačnímu rybaření jsou po celý rok průběžně zarybňovány. Ryba je do revírů nasazována z jarních a podzimních výlovů i z odchytů na volné vodě. Celkový objem ryb pro sportovní revíry činí ročně cca 55 tun.

Chcete-li si v rybaření zasoutěžit, tak se určitě přihlaště do rybářského závodu "Třeboňský kapr". Rok 2011 je již 16. ročníkem této tradiční soutěže. Závod pořádá Vacík sport team z Pelhřimova. Lov kaprů probíhá na chovném rybníce Blato o rozloze 45 ha. V dosavadní historii závodu byl na ulovené ryby nejbohatší závod v roce 2010, kdy bylo uloveno 2 597 kaprů.

Ještě jste nerybařili nebo máte děti, které by to rády zkusily? Objednejte jim rybářský balíček pro amatéry s profesionálním rybářem.

zdroj: www.trebonsko.com

 

Ubytování pro děti

Naše ubytování v chaloupce je ideální pro všechny děti. Ty u nás najdou dětské potřeby a vybavení, na zahradě pak houpačky a další hračky.

 

Ubytování pro děti

Zábava na Třeboňsku

Lázeňské městečko Třeboň skýtá kromě rašeliných zábalů a ryb i několik míst, kde se můžete příjemně unavit

 

ubytování Třeboňsko
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím